Vårt team

Katarina Veem  

Katarina Veem, Director
Email: katarina.veem@siwi.org
Telefon: +46 8 121 360 71

Katarina leder Swedish Water House och jobbar framförallt med samarbeten, IHP-kommittén och Sweden Textile Water Initiative (STWI).

Maggie White  

Maggie White, Senior Manager
Email: maggie.white@siwi.org
Telefon: +46 8 121 360 61

Maggie White är senior manager på SIWI och vice ordförande för AGWA. På Swedish Water House jobbar hon med internationella policysamarbeten.

Elin Weyler  

Elin Weyler, Programme Manager
Email: elin.weyler@siwi.org
Telefon: +46 8 121 360 54

Elin Weyler började arbeta för SIWI 2006. Elin har två kandidatexamina (Statsvetenskap och Nationalekonomi) och en masterexamen i International Environmental Science från Lunds universitet.

Anna Tengberg  

Anna Tengberg, Programme Manager
Email: anna.tengberg@siwi.org
Telefon: +46 7 600 604 06

Anna leder klustergruppen "Vatten i landskapet".

Kristina Johansson  

Kristina Johansson, Programme Officer
Email: kristina.johansson@siwi.org
Telefon: +46 8 121 360 45

Kristina ansvarar för klustergruppen "Vatten och tro" och jobbar med internationella policysamarbeten.

Nicolai Schaaf  

Nicolai Schaaf, Programme Manager
Email: nicolai.schaaf@siwi.org
Telefon: +46 8 121 360 74

Nicolai ansvarar för SIWI’s arbete kring vatten och läkemedel. Nicolai har mer än 10 års erfarenhet inom klimat, biologisk mångfald, vatten och utveckling från arbetet i Sverige och Tyskland. Innan han började på SIWI, jobbade han på tyska miljöpartiets parlamentskansli.

Iris Panorel  

Iris Panorel, Programme Officer
Email: iris.panorel@siwi.org
Telefon: +46 8 121 360 49

Iris jobbar med vatten och läkemedel.

Emilio Guzman  

Emilio Guzman, Senior Manager
Email: emilio.guzman@siwi.org
Telefon: +46 73 232 19 19

Emilio är projektledare på Sweden Textile Water Initiative (STWI).

Lotta Samuelson  

Lotta Samuelson, Programme Manager
Email: lotta.samuelson@siwi.org
Telefon: +46 8 121 360 73

Josephine Gustafsson  

Josephine Gustafsson, Programme Manager
Email: josephine.gustafsson@siwi.org
Telefon:

Jennifer Jun  

Jennifer Jun, Programme Manager
Email: jennifer.jun@siwi.org
Telefon: +46 8 121 360 01

Andrea Caputo  

Andrea Caputo, Programme Officer
Email: andrea.caputo@siwi.org
Telefon:

Sarah Breslin  

Sarah Breslin
Email: sarah.breslin@siwi.org
Telefon: +46 (0)720 50 60 75

Alina Klaseva  

Alina Klaseva
Email: alina.klaseva@siwi.org
Telefon: +46 (0)720 50 60 38

Zhao Lin  

Zhao Lin
Email: lin.zhao@siwi.org
Telefon: +86 18 167 159 187

Viktor Sundman  

Viktor Sundman
Email: viktor.sundman@siwi.org
Telefon: +46 8 1213 6096

Anmäl dig till nyhetsbrev

* obligatoriskt